Pneuservis

Přezutí a vyvážení pneumatik

Potřebujete přezout a vyvážit pneumatiky? Neváhejte nás navštívit a svěřit svá kola profesionálům! Samozřejmostí je pro nás i kontrola tlaku a případné dofouknutí pneumatik.


Kdy je zapotřebí přezout na zimní pneumatiky?

Jak jistě víte, všechna motorová vozidla musejí mít ze zákona během zimní sezóny (od 1. listopadu do 31. března) zimní pneumatiky, když se na silnici nachází sníh, led nebo námraza, nebo když můžeme podle počasí předpokládat, že tato situace nastane. V úseku označených dopravní značkou „zimní výbava“ je povinnost použít zimní pneumatiky bez ohledu na povětrnostní podmínky.

Pro vozidla o hmotnosti do 3500 kg platí povinnost zimních pneumatik na všech kolech, a to s hloubkou dezénu alespoň 4 mm. Ostatní motorová vozidla musí být opatřena zimními pneumatikami s minimální hloubkou 6 mm, postačí však pouze u všech kol hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly.


A kdy přezout zase na letní pneumatiky?

Přezutí letních pneumatik ze zákona stanoveno není, přesto byste ale neměli celoročně jezdit na zimních. Brzdná dráha zimní pneumatiky se totiž při vyšších teplotách prodlužuje až o 20 % a zhoršuje se i stabilita a ovládání vozu. Jízda na zimních kolech se vám rozhodně nevyplatí ani finančně, v létě vám zvyšuje spotřebu paliva až o 10 %.

Čas na přezutí je, když se dlouhodobě drží teploty nad 7 °C. Dbejte ale na i na selský rozum, sledujte počasí a předpokládejte, že mohou přijít ranní mrazíky, nebo že nás nečekaně překvapí sněhová pokrývka. Záleží na i tom, jestli bydlíte ve městě, nebo na horách.


Jak probíhá přezutí pneumatik?

Začneme u nové pneumatiky, která je opatřena speciálním nátěrem. Vyměníme ventil pro huštění, naplníme ho inertní směsí a celý komplet ráfku a pneumatiky vyvážíme.

Poté na vašem voze povolíme pomocí pneumatického utahováku šrouby a následně oddělíme pomocí zouvačky původní pneumatiku od ráfku. Pak nasadíme novou pneumatiku, její šrouby utáhneme pneuutahovákem a dotáhneme momentovým klíčem.

Můžete se tak spolehnout na profesionálně odvedenou práci, díky které vaše kola budou bezpečná a poskytnou vám komfortní jízdu.

Sundané pneumatiky důkladně umyjeme, osušíme a můžete si je odvézt bez obav z ušpinění vozu.


Pro přezutí pneumatik používáme:

  • Hydraulický zvedák – hever
  • Pneumatický utahovák
  • Komfortní zouvačka
  • Komfortní vyvažovačka
  • Myčka kol

Opravy pneumatik

Píchnutou pneumatiku nemusíte vždy nutně zahodit a pořídit si novou. Často postačí odborná oprava. Pneumatika tak bude jako nová a nesáhnete tak hluboko do kapsy.

Ztrácíte v pneumatice tlak? Můžete mít píchlou pneumatiku. Přivezte ji včas našim odborníkům, kteří posoudí, jestli je možné ji kvalitně opravit. Čím dříve, tím větší šanci na opravu máte. Prasklina se jinak může více rozšířit.

Podle místa a rozsahu poškození vám navrhneme optimální způsob opravy.

Kontrola tlaku v pneumatikách

Riziko poškození pneumatik můžete snížit jejich správným nahuštěním. Podhuštěné pneumatiky neposkytují dostatečnou podporu kostry kol, snižuje se životnost pneumatik a spotřebujete více paliva. Pouze dobře nahuštěná pneumatika vám zajistí bezpečnou a komfortní jízdu.

Mytí pneumatik

Proč nám na čistých pneumatikách záleží?

  • můžeme tak rozpoznat defekty na pneumatikách a dosáhnout jejich precizního vyvážení
  • umytí pneumatik zabrání případnému reznutí ráfků nebo poškození pryže
  • čisté a suché pneumatiky se lépe uskladňují a nic vám neušpiní

Uskladnění pneumatik

Nevíte, kam v létě se zimními pneumatikami a v zimě s letními? Nechte si je u nás! Rádi vám pneumatiky uskladníme v našem čistém skladu, kde na vás počkají do další výměny. Nemusíte je tak zbytečně převážet.

Máte poškozené nebo sjeté pneumatiky? Navštivte naši pobočku v Čestlicích a my se o vás postaráme.PARTNEŘI

amstutz.pngeko.pngkoch.png